Opinie

S S

opinia z Google

Krótko. Rozpocząłem leczenie w tej placówce w 2015 roku. Mimo złamań abstynencji w latach 2015/2021 utrzymywałem abstynencję od alkoholu I narkotyków łącznie ok 5 lat i nadal jestem trzeźwy. Zdrowienie jest to najpiękniejsza przygoda jaka mogła mnie spotkać w życiu. Wszystko dzięki odpowiedniemu przygotowaniu w tym ośrodku. Serdecznie pozdrawiam całą kadrę jaką osobiście poznałem i wszystkich z osobna: p. Ulę, p. Kasię, p. Dorotę, drugą p. Dorotę, p. Agnieszkę, p. Ilonę, p. Justynę, p. Alę, p. Jadwigę, drugą p. Jadwigę, p. Anię, p. Olgę, p. Kasię od tańca, p. Michała, p. dr Piotra, p. Andrzeja, p. Krzysztofa, p. Pawła, p. Marcina, p. Sebastiana, pozdrawiam również ks. Proboszcza, który do nas przychodził z posługą i św. pamięci p. Marka Wójcika [*] oraz wszystkich spikerów, którzy przyjeżdżali niosąc posłanie oraz inne osoby uzależnione odwiedzające ośrodek na mityngach i wspierające placówkę z zewnątrz no i całą społeczność terapeutyczną. Mam nadzieję, że o nikim nie zapomniałem. Pozdrawiam serdecznie Szymon S.

Marek

opinia z Google

A co ja tu mogę napisać.Moja ocena mówi sama za siebie.Dzięki gronu terapeutycznemu od września 2014 utrzymuję abstynencję i powoli próbuję trzeźwieć.Dużą robotę i wielkie wsparcie oraz pomocną dłoń wyciągnął do mnie terapeuta Pan Andrzej!!! Po pewnym czasie z terapeuty stał się moim Przyjacielem z którym utrzymuję kontakt cały czas jak i odwiedzam Rodzinkę Indianera(Korala)Kiedy tylko mam możliwość.Jędruś dziękuję ślicznie.Miłków Górą 👍👍👍🤝🤝🤝mnie pomogli skutecznie!!! Dzień dobry witam w moją 5 rocznicę abstynencji. to dzięki Wam trzeźwieję zdrowieję i pracuję nad sobą. Szczerze dziękuję za danie mi szansy. Jestem dumny i zaszczycony że mogłem Was poznać.Grono terapeutyczne i lekarsko-pielęgniarskie na 5 gwiazdek. DZIĘKUJĘ!!!!!

Olga Witkowska

opinia z Google

W ośrodku Promaind dostałam nowe życie. To była moja kolejna terapia, po wcześniejszych łamałam abstynencję. Dopiero tutaj odważyłam się być sobą i nawet siebie polubiłam :-). Kadra tworzy niesamowitą atmosferę i warunki zdrowienia, każdy z terapeutów jest inny, ma różne metody pracy, ale to dzięki temu można *obejrzeć* siebie z różnej perspektywy.
W porównaniu do innych ośrodków, w których byłam zasady są niesamowicie łagodne, byłam zaskoczona. Dla osób, które nie chcą zdrowieć zawsze znajdzie się jakieś *ale*.
Ja podkreślę jeszcze raz, że cała kadra, ośrodek Promaind, uratował mi życie. To miejsce traktuję jak drugi dom, a ludzi kocham jak rodzinę.
Polecam wszystkim terapię w tym miejscu, jedynym warunkiem powodzenia jest to, żeby otworzyć się na to co oferuje ośrodek zamiast buntować się i korzystać z oferty, bo oczekuje tego rodzina, bliscy czy jest się na terapii z nakazu*na odczep się*.
Jeśli dotkniesz dna, Promaind pomoże Ci się od niego odbić. Wystarczy chcieć.

Bartosz Deciu

opinia z Google

Podzielam się swoimi doświadczeniem ponieważ cenie podejście dwóch terapeutów i są naprawdę leczacy i jednemu zaufaniem p.A który mnie rozgryzl po wielu terapiach .Mam wielki rzal do grona terapeutycznego po niewaz miała zapaść decyzja czy mogę powrócić do ośrodka czy też nie. Czekałem na odpowiedz dwa dni co się okazało ze mogę po przyjęciu do ośrodka nie minął nawet tydzień i miałem spotkanie z gronem terapeutycznym i powiedzieli mi ze nie maja oferty dla mnie wściekły na emocjach wyjechałem bo ulozylem sobie w głowie że nie potrzebnie marnują czas swój i moj w tym czasie mógłbym załatwić inny ośrodek i na moje miejsce by mógł przyjsc pacjent który naprawdę walczy o swoje życie pozdrawiam serdecznie wiem ze brak mi akceptacji nad moją choroba ale chcę nad tym pracować 😊ps. Bardzo dobrze wspominam ten czas który tam spędziłem i traktowalem go jak własny dom gdzie uczyłem odpowiedzialności za swoje życie i podejmowania własnych decyzji …

Oliwier Radwan

opinia z Google

Ośrodek przypomina funkcjonowaniem Monar z czasów scen w filmie „Najlepszy”. Obóz pracy, ciągle sprzątanie ,noszenia drewna. Kary pieniężne za złamanie regulaminu na 3 strony. Pokoje 7 os. Z toaleta na korytarzu. Kadra odpychająca,już pierwszego dnia zostałem potraktowany z poniżeniem przez terapeutkę.Więcej zakazów niz możliwości
…integra.Podczas badania przez psychiatrę w pomieszczeniu był nie jaki pan Krzysztof,były pacjent który dostał w ośrodku pracę opiekuna, jest strasznie nie miłym człowiekiem,nie posiada certyfiktatu specjalisty uzależnień a mimo to ma dostęp do leków i dokumentacji pacjentów. Nie zycze nikomu ani dnia w tym ośrodku,a że mam doświadczenie to porównując ośrodek z innymi stawiam 1. Dodam o depozycie za pościel która wynosi 65zl ,i jeśli zrezygnujesz to przepada. Dodam o kwestiach finansowych ,gdzie na początku pomimo kontraktu z NFZ ,żądają prawie 200zl za wyżywienie tygodniowo. NIE POLECAM!

Odpowiedź właściciela

Dziękuję za opinie. Dzięki niej przyjrzałem się obszarom funkcjonowania ośrodka o których Pan wspomniał w komentarzu. Przebywał Pan w ośrodku 2 doby piątek sobota niedziela żałuję że oferta nie odpowiadała i że ma Pan takie wspomnienia. Jeśli poczuł się Pan urażony przepraszamy, żałuje że nie dał Pan nam trochę więcej czasu, może ocena byłaby inna.
Pacjent ma do wyboru. przyjechać na rozmowę kwalifikacyjną. Ma szanse wtedy poznać ośrodek,miejsce, kadrę, zobaczyć warunki. Unika się wtedy podobnych nieporozumień jak w Pana przypadku.
Albo przyjechać bez rozmowy i przez pierwsze 14 dni jest na okresie próbnym-diagnostycznym. Pacjent sprawdza i poznaje warunki i metody. My oceniamy na ile ośrodek jest odpowiedni dla pacjenta. (bo ośrodki są różne, tak jak ludzie i nie ma jednej słusznej metody). Na te 14 dni przyjmujemy formalnie na hostel i trzeba wtedy zapłacić 125zł/tygodniowo za wyżywienie. Po tym czasie, o ile nie ustalono inaczej, pacjent przyjmowany jest na oddział i nie płaci za wyżywienie.
Można zabrać poszewki pościelowe ze sobą własne. Koszt wypożyczenia poszewek pościelowych to 50zł jednorazowo nie zależnie czy na 3 miesiące czy 2 dni.
Pracownik o którym wspomniał zmaga się z nie uleczalną chorobą i czasem ma gorsze dni. Jest dobrym człowiekiem i pracownikiem. przykro mi że akurat Pan trafił na gorsze. jako opiekun grupy hostelowej ma prawo do wglądu do dokumentacji. Obecnie jest zakwalifikowany na szkolenie instruktora terapii uzależnień.
W ośrodku jest łącznie 8 pokoi. dwa 3 osobowe, dwa 5 osobowe, jeden 4 osobowy, jeden 2 osobowy, jeden 7 osobowy. Na tą chwile jest 5 łazienek z toaletą plus 2 same toalety na 28osób. Jest to zgodnie z przepisami natomiast w planach jest zwiększenie tej liczby tak żeby była 1 łazienka na pokój. Obecnie staramy się o kredyt.
Program jest fuzją podejścia społeczności terapeutycznej która powoduje że pacjenci biorą odpowiedzialność za ośrodek a plan dnia ma imitować obciążenia normalnego życia. Ale na boga nikt nikogo nie zmusza na siłę. Jeżeli Pan odniósł takie wrażenie to mylne. U nas ludzie przebywają dobrowolnie i większość kończy terapie!
Ale najważniejsza jest profesjonalna psychoterapia. Superwizowana przez superwizora PARPA.

W sprawie kaucji zapraszam do kontaktu mailowego i podanie konta. Pozdrawiam, życzę powodzenia. Michał Behnke

PS co do filmu to Pan troszkę przesadził. To trochę jak ja bym porównał Pana do Jockera.